Turist Kıza Asılan Türk Erkeğinin Hazin Sonu

Bu yazımızda size bir Türkiye gerçeğinden bahsedeceğiz. Türk erkeklerinin turist kızlara bakış açısı. Aslında bu konu dallandırılıp budaklandırılmış, erkekler arasında espri konusu yapılmış aslında suyu çıkana kadar muhabbete açılmış bir konu. Ama biz yazımızın ilk bölümümde bir örnekle anlatacağız bu konuyu. Aslında kendi ülkelerinde doktor, mühendis, öğretmen vb. kıdemli ve saygın mesleklerden olup yaz sezonunda Türkiye’ye gelen güzel turist kızlarımıza Türk erkeklerinin yaklaşımı oldukça ilginç ve dikkat çekici oluyor. Hatta Cem Yılmaz Fundamentals’da bahsettiği de bir konudur bu. Öyle ki turist kıza yaklaşan Türk erkeğinin ilk girişimi şöyle olur ki klasiktir: İngilizceyi çat pat konuşmaya çalışan Türk kardeşimiz are you beer? ile niyetini belli etmeye çalışırken kızımız excuse me diyerek bir şoka uğrar ama az çok biliyordur elbette malum Türkiye ve Türk erkeği olarak ünümüz dünyaya yayılmış durumda:) Niyetini öyle böyle anlatmaya çalışan Türk erkeğinden ikinci fiyasko girişim ise are you disco? olur:))  Karşısında bir anda turist kızı görüp algılarını dış dünyaya kapatan erkeğin hazin teklifleri maalesef bizimkilerin turistlere ne denli sıcak(!) yardımsever ve ilgili olduğunu gösteriyor adeta:)

Siz siz olun sevgiliniz varken bu gibi hazin girişimlerde bulunmayın. Bunun yerine sevgilinizesevgililer günü hediyesi olarak ne alacağınızı düşünedurun:) Ona alacağınız güzel bir hediye ile ilişkinize heyecan katabilir, mutlu ilişkinin formülünü bulabilirsiniz:)

 

Hazin Son

Bir Türk erkeğinin güzel turist kızımıza yakşalımındaki ‘excuse me’ sonucu turist kızlarımızın da erkeklere nasıl baktıklarını çok iyi gösteriyor sanki:) Biz nedense millet olarak kendimizi rezil etmeye bire biriz:) Elbette centilmenlikte, yiğitlikte, sahiplenme duygularından üzerimize yoktur ama iş saygı gösterme davranışına geldiğinde abazanlığa geldiğinde bildiğin davranış özürlüyüz.

Siz siz olun bir erkek olarak kendinizi rezil edeceğiniz durumlara sokmayın. Ne kendinizi ne de ülkemizi rezil edin. Sonra sayenizde Türkiye denince akla üç beş şeyden ilki olarak sarkıntılık eden erkekler geliyor. Ne gerek var. Hiç…

Bu yüzden siz ne ilişkinizi tehlikeye atın ne de bu tarz davranışlarda bulunarak sevgilinize karşı kendinizi tehlikeye atın:) Bizden söylemesi,)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *