Sevgililer Günü Sürprizleri

Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat’ta dünyanın bir çok ülkesinde kutlanıyor.  Tarihi eski Roma İmparatorluğu’na dayanan bu özel günde sevgiliniz için birbirinden şahane sevgililer günü sürprizleri sizleri bekliyor olacak.

Sevgililer Gününe Özel Sürprizler

 

Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkıyor ve  bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (Valentine’s Day) olarak biliniyor. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır. Biz de ise bugün sevgililer günü olarak tarihe geçmiş bulunuyor.

 

 

Günümüzde, bu gün sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, sürprizler yaptığı kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam ediyor ve hala bu gün bir çok dünya ülkesinde tarafından da bir gelenek halinde sürdürülüyor. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderiliyor. Bunun yanı sıra sevgililer gününde insanların bugünü kutlamakla birlikte başlattıkları hediyeleşme geleneği de hala sürüyor bu bu günlerde alışveriş oranları da bir hayli artıyor.

 

Şubat ayının  aşk ile ilişkisi Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanmış bir ilişki. 4 Şubat, 1800’lü yıllarda Amerika’lı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olan sevgililer günü sonucu olarak ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiş.

 

Siz de sevgilinize dünyaca kutlanan ve sürdürülen bu geleneğin gününü fırsat bilerek sevgilinize harika bir hediye alıp onunla bu özel günü kutlayabilir birlikte harika bir vakit geçirebilirsiniz. Aşk dolu bir sevgililer günü sürprizi hem sizin ilişkinizi monotonluktan çıkaracak ve heyecan katacak ve de sevgilinizi oldukça  mutlu edecek harika bir gün olacak.

Aşkınız için yapacağınız güzel bir sevgililer günü sürprizi ile onu oldukça etkileme fırsatı yakalayacak olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Kalbinizin sahibi aşkınıza onun beklemediği harika bir sürpriz yaparak heyecanına heyecan katacaksınız. En güzel hediyelerin bu özel sevgililer gününe tasarlandığı ve sizler için üretildiği özel ürünlerle sevgilinize harika bir sevgililer günü sürprizi yapacaksınız:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *