Nostaljik Çıkma Teklifleri

Eskiden her şey bu kadar kolay mı sanıyordunuz elbette değildi. Her şey zor olduğu kadar aşk da zordu. Belki de aşk en zoruydu. Sevip de şimdikiler gibi bu denli iletişimde olan bir sevgililik evresi yoktu o zamanlar. Şimdi 90 doğumlu ve üzeri arkadaşlara biraz hikaye gelecek olsa da bahsettiğimiz bu konu, görecekler ki şimdi ne kadar büyük bir nimete sahipler. Ama ne kadar kolay olduğunu düşünsek de bu zamanın, her şeyin vardır bir zorluğu.

Eskiden Aşklar Nasıldı?

 

 

Eski aşklar iletişimden uzak ve mesafeliydi. Seversiniz onunda sizi sevdiğini anlamanız için belki de çeşme başında saatlerce bekleyip size bakışlarını yakalamaya çalışırsınız. Aylar sonra eğer sevdiğine emin olursanız belki küçük bir kağıda bir tepede kiraz ağacı altında buluşma daveti gönderir neredeyse 3 kişiyle elden ele dolaşan kağıdı sonunda ona ulaştırırsınız. Uzun zaman aralıkları ile görür belki de çok bağlanırdınız. Hani derler ya nerede eski aşklar? Yok ki bu devirde artık…Belki bu klasiği yapmayacağız ama o zaman bazı şeyler daha zor olduğundan daha kıymetliydi ve daha değerliydi. Şuanda da elbette çok sağlam aşklar yaşanıyor. Ama her şey daha kolay olduğundan insanlar kolay vazgeçebiliyorlar. Her an iletişimde olan genç nesil arkadaşlarımız iki gün sonra sıkılıp içinde bulundukları durumdan kurtulmak isteyebiliyorlar. Whatsapp, facebook messenger, tango, viber ve benzeri bir çok chat programları ile birlikte yazıya bile gerek duymadan herkes birbirine görüntü, ses, smile yollayabiliyor ve duygularını sıklıkla rahatça ifade edebiliyor. Ama önceden küçük bir çiçek hediyeetmek isteseniz bile belki günlerce bekleyecek yollarını gözleyecek onu görünce biri aracılığı ile ona bu çiçeği ulaştıracaktınız.

 

Ona olan duygularınızı yazdığınız kağıtlar olurdu önceleri, şimdilerde bu kağıtta yazan duygu dolu ifadeler nostaljik çıkma teklifleri arasında değerlendiriliyor:) Dilerseniz sevgililer gününde bir nostalji yaparak sevgililer günü hediyesi olarak ona eski bir üslupta beraberlik teklif ederek esprili bir sevgililer günü geçirebilirsiniz. Mutlu İlişkinin Formülü belki de geçmişi şimdiye uygulayabilmekte saklıdır.Kim bilir:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *